Çarşamba, Ağustos 06, 2008

Anahtar Teslim Zeytin Bahçesi

Yazılarımı düzenli okuyan herkesten özür dileyerek başlayayım. İster yaz tatili diyelim, ister yapmam gereken işler vardı diyelim...

Yeni bulduğum bir web adresini sizlerle paylaşmak istiyorum. "Alternatif Yaşam Planlamasının" internet üzerinde alternatif yaşam konusunda araştırma yapanlar için "bir referans" kaynağı haline geldiğini ve bu nedenle yazdıklarımı ince eleyip sık dokumam gerektiğini düşünüyorum. Alternatif Yaşam Planmasının bağımsız ve internet üzerinden gelir hedefi olmayan bir blog olduğunu, bilgi için verilen kaynakların tarafımızca referans olarak değerlendirilmemesi gerektiğini hatırlatarak devam edeyim.

Ceviz Bahçesi idealimi bizi düzenli okuyanlar biliyorlardır. Yaşadığım yer Izmir ve çevresinde yüksek verimli bir ceviz bahçesi oluşturmak, iklim koşullarından dolayı pek mümkün görünmüyor. Bu durumda Izmir'de yaşayıpta Zeytin bahçesi sahibi olmayı düşünmemek olmuyor.

Öğün Zeytinleri web sitesini birkaç hafta önce buldum. Yukarıda belirttiğim endişelerimden dolayı bir süredir bu yazı erteliyordum.

Ogün Zeytinleri sitesi biraz yavaş açılıyor. Anahtar Teslim Zeytinlik sayfalarında neden zeytin bahçesi sahibi olmamız gerektiği ve örnek zeytin bahçesinin getirisi hesaplanmış. Bir Bahçenin Hikayesi bölümündeki resimlere bakıpta, imrenmemek elde değil.

Zeytin bahçesi kurmak isteyenlere, birikimini alternatif ve GERÇEKTEN çevreci bir yatırım aracında değerlendirmek isteyenlere, Ogün Zeytinleri sayfalarını ziyaret etmelerini tavsiye ederim.

2 yorum:

Erkin dedi ki...

300 ytl em olsa bu güzel bahçeyi almak isterdim ama o paryala iki ev bir arabada alınır değil mi. Bazen şu başkentten uzaklara gitmek arzusu içindede olsak şartlar henüz gitmeme izin vermediği için belki bu hayal yirmi sene sonra olabilir. Eşimide alıp Ankara'dan ayrılırım...

nalan dedi ki...

sadece zeytin bahçesi değil ben nar bahçesi, bağ kurulumu projelerini de büyük zevkle okuyorum ama başında bulunamadıktan sonra böyle bir projeyi hayata geçirmek imkansız. o yüzden iç çekip sayfayı kapıyorum:(